שישה הסברים לדברים שקורים לכם כל הזמן!

מדוע אנחנו רצים לשירותים אחרי כוס קפה? מותר להשתין בים? למה יש לנו בחילות בנסיעות מסוימות? ולמה אנחנו שרים במקלחת?!

קפה, סיגריה ו... לשירותים

הגעתם למשרד, הכנתם קפה, התיישבתם מול המחשב, לקחתם לגימה ומיד אחריה רצתם לשירותים? אתם לא לבד.

זה קורה לכ- 50 אחוזים משותי הקפה. כיצד משפיע המשקה על מערכת העיכול, או בצורה פשוטה – למה אנחנו צריכים לעשות קקי מיד אחרי שתיית קפה?

קפה מגרה התכווצויות שרירים לאורך החלק האחרון של המעי הגס (אותו המדע מכנה rectosigmoid colon).

כמה שלוקים בודדים יעשו את העבודה ויעזרו לכם לרוקן את הבטן.

מחזיקים ידיים מזיעות בדייט ראשון

כשאנחנו לוחצים את ידו של המנהל בראיון עבודה, או כשאנחנו שולחים לאחוז את היד של הבחור/ה איתם אנחנו יוצאים – למה דווקא ברגעים האלו, הידיים שלנו הופכות חלקלקות ולחות?

זיעה בכפות ידיים נגרמת בשל מתח נפשי ובנסיון של הגוף לשלוט בטמפרטורה שלו (ויסות חום). שני אלו הם גורמים השלובים זה בזה. כאשר אנו מתרגשים, מפחדים, או לחוצים, מערכת העצבים הסימפתטית מעוררת את בלוטות הזיעה האקריניות על הפנים, כפות הידיים, כפות הרגליים ובתי השחי שלנו. בכל זאת, אנחנו ממליצים לא לחשוב על בלוטות הזיעה האקריניות שלכם בפעם הבאה שאתם לוחצים למישהו את היד, זה רק יחמיר את המצב.

אף אחד לא באמת הולך לשירותים בים

בלי להפנות אצבע מאשימה ובלי להזכיר שמות – יש אנשים שמטילים את מימיהם בים. האמת? מסתבר שזה בכלל לא נורא... למי הים. לאלו ששוחים סביבכם? זה כבר משהו אחר.

שתן לא נחשב כזיהום מי הים. שתן הוא למעשה 95 אחוזים מים וכמה יוני נתרן וכלוריד - דברים שיש בים בשפע. פיפי מכיל דבר אחד שאין במי הים וזה שתנן, המבוסס על פחמן ועוזר לגוף להיפטר מחנקן. על פי מדעני אוקיינוס, החנקן שבשתנן, בשילוב עם מי הים, מייצר אמוניום, תרכובת המשמשת כמזון לחיים מתחת לפני הים. אז כל המשתינים האנונימיים יכולים להפסיק להתבייש... בערך.

הבילוי של אתמול הוא הכאב ראש של מחר

יצאתם עם חברים לבר השכונתי והתעוררתם בבוקר עם תחושת בחילה, כאבי ראש, כבדות ועייפות כללית? לא משנה כמה תתכחשו לזה, גופכם מעניש אתכם על שביליתם אמש והוא עושה זאת באמצעות הנגאובר.

אז למה אנחנו חשים ככה? מספר גורמים: 1. אלכוהול גורם לנו להשתין יותר, מה שמאיץ התייבשות. 2. צריכת אלכוהול מעלה את ייצורן של חומצות הקיבה ומאטה את קצב ההתרוקנות שלה - שניהם יחד גורמים לבחילות והקאות. 3. שתייה לעתים קרובות גורמת לכלי הדם להתרחב, ומכאן כאבי הראש. כל אלו ביחד יגרמו לכם לשקר לעצמכם שוב עם המשפט השחוק: "אני לא שותה יותר אף פעם!".

לשיר במקלחת

וודי אלן בסרטו "לרומא באהבה" שומע אדם שר במקלחת, ומתפעל מכשרונו. הוא משכנע אותו להופיע על במה, אך הזמר לא מצליח להציג את אותן יכולות ללא הברז, המים החמים והשמפו. לכן וודי מארגן שבהופעתו הזמר ישיר תוך כדי שהוא מתקלח על הבמה, והופך אותו לכוכב אופרה.

מדוע אנחנו מציגים יכולות שירה מרשימות דווקא במקלחת? קודם כל, אנחנו מרגישים יותר רגועים ונינוחים במקלחת, שלא לדבר על זה שאנחנו (בדרך כלל) לבד. נוחות פיזית זו נותנת דרך לנינוחות נפשית, ולפני שאתם שמים לב - אתם שרים בקולי קולות. בנוסף לתחושות הללו, האריחים, הפלסטיק, הזכוכית או הקרמיקה שבאמבטיה שלכם יוצרת סביבה אקוסטית כזו שגורמת לקול להשמע מלא יותר, ומסייעת להסתיר את הפגמים בטון או בגובה הצליל, ובכך לשחרר את הזמר הפנימי שלכם.

בחילה בנסיעות

נסיעה באוטובוס גורמת לעיתים לסחרחורות ובחילה. מדוע? ולמה אנחנו מקיאים כשאנחנו חשים סחרחורת?

קיא קורה משלוש סיבות: משהו מעצבן את המוח, משהו מעצבן את הבטן,

או משהו גורם להורמונים שלנו לצאת מכלל שליטה (הריון לדוגמא).

כשאנחנו קוראים בזמן נסיעה הגוף שלנו יודע שאנחנו בתנועה, הוא מחפש סנכרון עם חוש הראיה כדי לאמת זאת.

בדרך כלל יש לנו את הנוף החולף בחלון בשביל זה, רק שהפעם העיניים עסוקות במשהו אחר (העיתון שלנו) ולא מצליחות להוכיח לגוף שאנחנו בתנועה!

המוח הופך חשדן וחושש שזו הזיה בעקבות רעל אז ליתר ביטחון פולט את תכולת הקיבה... פרגנו לו, הוא דואג לכם ;)

מקור

מקור בעברית

#דבריםשקוריםלכםכלהזמןשישההסברים