על מה אנשים גוססים מתחרטים? (חמשת החרטות הנפוצות ביותר)

אחות אוסטרלית בשם ברוני וור טיפלה באנשים חולים על ערש דווי.

היא תיעדה את דבריהם האחרונים וגילתה שרובם מתחרטים על אותם דברים: עבדנו יותר מדי, שמחנו מעט מדי ולא הלכנו עם הלב שלהם. על מה אתם הייתם מתחרטים אילו זה היה יום מותכם?

הנה חמש החרטות הנפוצות ביותר...

על מה אנשים גוססים מתחרטים?

1. הלוואי והיה לי את האומץ להיות נאמן לעצמי, ולא לציפיות של אחרים ממני

"זו החרטה הנפוצה ביותר. כשאנשים מבינים שחייהם עומדים להסתיים ומתבוננים אחורה בבהירות, קל להם לראות כמה חלומות הם לא מימשו. רובם לא חתרו להגשים אפילו חצי מהחלומות שלהם, ונאלצים למות כשהם מבינים שהסיבה היא ההחלטות שקיבלו או לא קיבלו. לא רבים מבינים איזה חופש נותנת לנו הבריאות, וכשהם מבינים זה כבר מאוחר מדי".

2. הלוואי ולא הייתי עובד כל כך קשה

"האמירה הזו הגיעה מכל אחד מהגברים בהם טיפלתי. הם פספסו את הנעורים של הילדים שלהם ואת זמן האיכות עם בת הזוג, והתחרטו שבזבזו כל כך הרבה מחייהם על פרנסה וקריירה. היו גם נשים שהתחרטו על כך, אבל רוב הנשים בהן טיפלתי לא היו המפרנסות העיקריות בבית".

3. הלוואי והיה לי את האומץ לבטא את הרגשות שלי

"אנשים רבים הדחיקו את הרגשות שלהם בשביל לחיות בשלום עם אחרים. כתוצאה מכך, הם נאלצו להתפשר על חיים בינוניים ולא זכו להיות כל מה שהם יכלו להיות. הרבה מהם חלו כתוצאה מהמרירות והטינה שהם פיתחו בשל כך".

4. הלוואי והייתי נשאר בקשר עם החברים שלי

"רבים מהם לא הבינו את היתרונות של שמירה על קשר עם חברים ותיקים עד לשבועות האחרונים של חייהם, ואז לא תמיד יכלו לחדש את הקשרים הללו. הם היו כל כך מרוכזים בחייהם שלהם, עד שהם נתנו לחברויות ישנות וחזקות להתאדות לאורך השנים. כולם מתגעגעים לחברים שלהם כשהם עומדים למות".

5. הלוואי והייתי נותן לעצמי להיות מאושר יותר

"הופתעתי ממספר האנשים שציינו את החרטה הזו. הרבה מהם לא הבינו עד מותם שאושר הוא בחירה. הם היו תקועים בהרגלים ישנים ופחדו משינוי, וזה גרם להם להעמיד פנים בפני הסביבה ובפני עצמם שהם היו מסופקים, כשלמעשה בתוך תוכם הם רצו לצחוק מהלב ולהכניס לחייהם קצת רוח שטות. הדבר הזה השפיע על מצבם הנפשי, וגם הבריאותי".

מה החרטות הכי גדולות שלכם? מה אתם רוצים לעשות אחרת, לפני שיהיה מאוחר מדי?

אשמח לקרוא את התגובות שלכם למטה!

(מקור)

#עלמהאנשיםגוססיםמתחרטים