הצד האפל של בדידות

תודה שאתם כאן, נתקלתי היום בתמונה מעניינת שגרמה לגלגלי השיניים שלי לנוע בקצב שונה!

זו התמונה:

בחור אוסטרלי שגר בבית על צוק, מנע כ-160 מקרי התאבדות ב50 שנה שגר שם. הוא פצח בשיחה עם אנשים שהיו שם, הוא הזמין אותם לביתו והציע להם תה.

בדידות הפכה למגפה של ממש, כ-80% מהצעירים עד גיל 18 ו-40% מהבוגרים מעל גיל 65 חווים בדידות בצורה משמעותית מדי פעם. זה אומר שכמעט כולנו יודעים בדידות מה היא, ולמי שלא -יש לפחות אדם אחד שיודע.

מסתבר שלדעת לתקשר עם אנשים זה לא רק חשוב, אלא הכרחי להצלת נפשות. למילים יש המון עוצמה והשפעה, חשוב שנשתמש בהן ונעזור איתן למי שצריך.

אם בתמונה הזו שצרפתי יש אדם שהציל 160 אנשים רק בזכות זה שהוא היה במקום הנכון בזמן הנכון, תחשבו כמה אנשים את ואתה יכולים להציל אם רק תפצחו בעדינות בשיחה עם אדם שנראה קצת בודד ואבוד.

הבעיה היא שרוב האנשים מתעסקים רק בעצמם כי לכל אחד הצרות שלו בחיים.

אבל מתי בפעם האחרונה התערבתם בצרות של אחרים בכל זאת?

זה אולי עולה לכם בזמן ואנרגיה אבל אני מבטיח לכם שזה יחזור אליכם בענק, אם זה העניין.

רעב וצימאון הם סימנים שהגוף נותן לנו כדי שנזכור להזין אותו באוכל ושתיה.

בדומה, בדידות היא רמז פנימי שאמור לכוון אותנו לחפש אינטראקציות חברתיות.

בגלל שבדידות היא חוויה סובייקטיבית, היא נוצרת כשיש פער בין הצרכים שלנו לגבי קשרים חברתיים לבין המצב החברתי שלנו בפועל. היא יכולה להיחוות גם על ידי אנשים שיש להם קשרים רבים.

לכל אדם אפשר לתת משהו, ומכל אדם אפשר ללמוד משהו. הופעתי לחברה לפני כמה שבועות, וכשסיימתי ירדתי במעלית והגעתי ללובי הבניין שם היה המאבטח \ פקיד הקבלה.

זה אדם שלא זוכה ליותר מדי יחס בעולם הפיזי. יש לו פייסבוק אני בטוח, והוא מחליף אותיות עם אנשים אחרים שמחליפים אותיות. למרות זאת, בעולם הפיזי שלו, ככל הנראה, לא היתה תקשורת אמיתית.

ניגשתי אליו והדגמתי לו את כישורי, הוא ממש שמח ומשם גלשנו לשיחה של רבע שעה. הוא היה אדם מעניין והיו לו סיפורים מרתקים, לא העלתי בדעתי שיהיה לו על מה לדבר איתי. לא כי הוא מאבטח, אלה כי הוא שקט. אנשים שקטים בדרך כלל לא מוצאים את עצמם בהרפתקאות יוצאות מן הכלל, אלא אם כן גררו אותם לשם והיה להם מספיק כוח נפשי להגיד "כן" למי שהציע להם להצטרף.

קחו על עצמכם משימה קטנה לשבוע הקרוב ונסו לפתח שיחה עם אנשים שאינכם מכירים ושנראים בודדים.

יכול להיות שהם יזרמו מיד ויכול להיות שהם יהיו קצת חשדנים וקרים בהתחלה, מתוך מחסום טבעי.

זה אולי יגרום לכם להרגיש קצת לא קשורים או לא בנוח, אבל אני מבטיח שאם לא תתנו לזה יותר מדי חשיבות ותמשיכו עוד קצת לפטפט לשניכם יהיה נוח יותר, ואולי אפילו מרתק!

יש לי פוסט שנקרא "כך תתגברו על ביישנות", מומלץ לקריאה!

שלכם בסקרנות,

לקס המנטליסט | בלוג מחוץ לקופסא

בהצלחה